Referencie
Kontakty
Copyright © Rehákova  |  Tvorba web stránok
tvorba web stranok
+421 (0)905 193 998

Terapeutická a konzultačná činnosť, supervízia v oblasti rozvoja ľudských zdrojov.

OSOBNÝ TERAPEUT
Mgr. Veronika Reháková, PhD.

Tel.: +421 905 193 998

Mail: rehakova@osobnyterapeut.sk
"Z osobnej skúsenosti môžem Veroniku len odporučiť. Nevnucuje vám vlastný pohľad na vec, postupne vás dovedie k riešeniu, na ktoré prídete Vy, pod jej odborným vedením."
(Marek)

“Necítila som sa dobre. Všetko sa na mňa sypalo....a vďaka Veronike to mám za sebou.”
(Zuzana)

„Veroniku som oslovila minulý rok, keď som sa ocitla v situácii, že som už nevedela čo si počať. Mala som problémy vo vzťahu, s financiami, s nadváhou a aj v práci bolo veľa tlakov. Môj celý svet akoby sa mi rúcal pred očami. Bolo toho na mňa priveľa. Nič ma nebavilo, bola som zúfala a často som siahala aj po alkohole. Normálna úspešná a optimistická žena ako ja. Sama som sa divila, že prečo také niečo zažívam. Vôbec som si nevedela dať rady. Každý deň som sa zobúdzala s myšlienkami: „... ako ďalej..., ... takto to už nemôže ísť...“ Môj život ozaj nemal zmysel a rozmýšľala som, ako toto trápenie ukončiť. Nevedela som presne, že v čom je problém, prečo sa takto cítim. Vôbec som nevedela, že čo mám robiť. Bála som sa o tom niekomu povedať, aby si ľudia nemysleli, že som šialená. Však každý sa snaží v dnešnej dobe byť šťastný, zdravý a neukazovať svoje slabosti. Nemala som sa na koho obrátiť. Raz sa ma šéfka v práci spýtala: “Katarína Tebe niečo je, v čom je problém?” Na to som odpovedala, už s plačom, že ja naozaj neviem. A vtedy som sa odhodlala vyhľadať pomoc. Keďže som nechcela moje problémy vešať komukoľvek na nos a svojej rodine som o tom nemohla a nechcela povedať. Nevedela som sa im úplne otvoriť. U nás sa o takýchto veciach nerozprávalo. Rozmýšľala som, že koho osloviť, že by som mohla navštíviť psychoterapeuta. Vedela som, že súkromný terapeut bude najlepšia voľba. Nech sa o tom môj zamestnávateľ  nedozvie a nezaťažím s tým rodinu.
Oslovila som Veroniku cez internet. Bolo to veľmi jednoduché. Odpísala mi na email a dohodli sme si prvé stretnutie. Keď som prišla do jej poradne, cítila som sa ako doma. Predstavovala som si to ako u doktora. Privítala ma a ponúkla mi kávu. Najskôr sme len nezáväzne konverzovali. Naozaj som sa cítila uvoľnene a mala som pocit, že jej môžem dôverovať a povedať čokoľvek. Vysvetlila som jej moju situáciu, že vlastne neviem čo ma trápi, že tomu vlastne sama nerozumiem. Upokojila ma, vysvetlila mi ako budeme postupovať, a hľadať v čom je problém. Vytvorili sme spoločne plán, ktorý sme začali postupne plniť. Musím povedať, že to nebolo jednoduché a veľakrát som cítila, že všetko nechám tak. Veronika ma plne podporovala a povzbudzovala počas roku. Môj život sa úplne zmenil. Áno. Opustila som partnera a aj moju prácu. Uvedomila som si, že ma ani jedno nenapĺňalo. Práca mi prinášala veľa stresu a moja šéfka si na mne vybíjala svoju moc a s partnerom sa nám naše očakávania nezhodovali. Bolo to veľmi ťažké. Bála som sa. Našla som si prácu, ktorá ma napĺňa a tým menej stresuje. Podarilo sa mi schudnúť, cvičenie mi pomáhalo aj po psychickej stránke. Pomohla mi nájsť opäť samú seba a byť úspešná a šťastná ako predtým. Mám nového partnera, s ktorým máme spoločné názory na život a taktiež nadšenie z cestovania a kopu záľub, ktoré nás oboch napĺňajú.
Veroniku by som odporučila každému, kto má strach sa zdôveriť, alebo potrebuje pozitívnu zmenu v živote. Veronika mi vždy dala možnosti a podporila ma, keď mi bolo ťažko. Je náročné v dnešnej dobe nájsť porozumenie a dôveru. Toto všetko som v nej našla a aj viac. Ako keby sama vyžarovala pozitívnu energiu a tým ma motivovala k životu. Pomohla mi, keď ja som už nezvládala, prekonať doposiaľ tú najťažšiu situáciu v mojom živote. Dala mi nádej do budúcna. Áno, život môže byť naozaj krásny a plnohodnotný, keď  začneme inak pristupovať k problémom, riešiť ich a máme niekoho, kto nám pomôže ich prekonať.
Ďakujem Veronika!“
(Katarína)